Jak zwęzić rozszerzone pory?

Problem rozszerzonych porów przeważnie dotyczy skóry, która nadmiernie się przetłuszcza a zatem trądzikowej, tłustej i mieszanej. Wydzielane przez skórę sebum połączone z obumarłymi komórkami naskórka zatyka rozszerzone pory i prowadzi do powstawania zaskórników. Chcąc więc zwęzić pory musimy skupić się na pielęgnacji ograniczającej wydzielanie sebum i zatykanie porów.

Mając taką skórę należy przede wszystkim pamiętać o właściwym jej oczyszczaniu i nawilżaniu.  Skóra, której brakuje nawilżenia może bronić się produkując nadmiar sebum, będącego przecież substancją ochronną. Posiadanie nawet tłustej skóry nie oznacza, że nie może ona jednocześnie być przesuszona. Powodem suchości takiej skóry może być za częste jej mycie i używanie do tego nieodpowiednich preparatów – zbyt silnie odtłuszczających i złuszczających. Częstym błędem jest także używanie do mycia za gorącej wody i mocne tarcie skóry.

Cerę o rozszerzonych porach najlepiej oczyszczać łagodnym żelem myjącym, ale takim, który nie pozostawi jej zbyt wysuszonej i ściągniętej.  Jeśli po umyciu nasza skóra tak właśnie wygląda – należy zmienić żel do mycia twarzy na inny, łagodniejszy. Możemy wybrać kosmetyk  jednocześnie delikatny i obkurczający pory taki jak żel Flos-lek Anti Acne.  Skórę można także oczyszczać mleczkami lub płynami micelarnymi odpowiednimi do rodzaju cery. Przeważnie wystarczające jest oczyszczanie skóry dwa razy dziennie – częstsze może powodować wzmożoną produkcję sebum a tego przecież chcemy uniknąć. Po demakijażu warto zastosować tonik ściągający i zamykający pory (np. antybakteryjny Ziaja Tin Tin), pamiętając, żeby nie stosować w tym celu preparatów z dużą zawartością alkoholu. Dobrą metodą zwężania porów jest przecieranie twarzy ściągającym naparem z szałwii. Kolejnym obowiązkowym krokiem jest wklepanie w skórę twarzy lekkiego kremu nawilżającego np. kremu matująco-nawilżającego AA Efekt Matujący.

Pory zwężają przeznaczone do tego maseczki oparte głównie na różnego rodzaju glinkach. Maseczki takie można stosować 2-3 razy w tygodniu. Oczyszczają one skórę głębiej niż mleczka czy żele, zwężają pory i ograniczają wydzielanie sebum. Niektóre z nich potrafią poza oczyszczaniem porów dotleniać skórę i poprawiać jej koloryt tak jak maska Vulcanic Mat Dax Cosmetics. Pomóc może także zastosowanie maseczki z ubitego białka kurzego. Przed nałożeniem maski możemy zastosować peeling dla jej lepszego działania, pamiętając jednak, żeby obserwować czy nie jest to kosmetyk zbyt silnie działający na naszą skórę.

Jeśli decydujemy się na zastosowanie podkładu możemy wybrać taki, który poza efektem matującym i kryjącym działa także leczniczo na skórę. Takim rodzajem podkładu jest Phenomenall Matt  Pierre Rene zawierający kwas hialuronowy i witaminę E.  Makijaż będzie trwalszy jeśli zastosujemy pod niego beztłuszczową bazę matującą. W ciągu dnia skórę można zmatowić i odświeżyć stosując bibułki matujące.

Ten wpis jest w kategorii Kosmetyki, Makijaż, Pielęgnacja twarzy , tagi , , , , , , . Bezpośredni link.

2 Responses to Jak zwęzić rozszerzone pory?

  1. Portal Szachowy says:

    Dobry wpis! Mam nadzieje na więcej – dodaje serwis do ulubionych

  2. Marjorie says:

    Like the blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>