Kwas hialuronowy

Dermika - HIALIQ 3D - Hialuronowy krem liftingujący na dzień

Kwas hialuronowy, wyizolowany już ponad 70 lat temu zrobił ogromną karierę w kosmetologii. Czemu zawdzięcza swoją popularność w zabiegach i preparatach kosmetycznych?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie. Odpowiada on (wraz z elastyną i kolagenem) za jędrność i elastyczność naszej skóry. Posiada wysoką zdolność wiązania wody i właśnie przez to działanie zapewnia skórze gęstość i jędrność.  Kwas hialuronowy odpowiada nie tylko za nawilżenie skóry, ale wspomaga również jej zdolności ochronne.  Z wiekiem jego ilość w naszej skórze stopniowo maleje.  Spadek ten ma miejsce niemal  od samego początku naszego życia, jednak najbardziej gwałtowny staje  się on po 50-tym roku życia.  Pod wpływem promieniowania UV kwas hialuronowy ulega fotodegradacji co naraża naszą skórę na przedwczesne starzenie. Z tego powodu w okresie letnim nasza skóra jest narażona na przesuszenie i utratę jędrność spowodowane ekspozycją słoneczną.  Kwas hialuronowy wspomaga także produkcję kolagenu.  Ponieważ kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze, jego obecność w kosmetykach nie powoduje alergii ani podrażnień.

Kwas hialuronowy ma za zadanie nawilżać, ujędrniać i modelować skórę twarzy i całego ciała.  Tworzy  on na powierzchni naskórka delikatny film powodujący poprawę jego wilgotności i dający wrażenie jedwabiście gładkiej skóry.  Poprawia także przepuszczalność naskórka wspomagając w ten sposób przenikanie innych substancji aktywnych do wewnątrz skóry.  Kwas hialuronowy utrzymuje również właściwą wilgotność w kosmetykach. Znaleźć go można w serii kremów Dermika Hialiq 3D i Gold 24K o działaniu liftingującym i modelującym.  Kwas hialuronowy zawierają także kosmetyki z serii Yoskine 40+ Dax Cosmetics.  Do pielęgnacji całego ciała zastosować można ujędrniające preparaty z serii Rilastil Intensive. Suchej i podrażnionej skórze miejsc intymnych pomogą  Kremowe płyny do higieny intymnej Ziaja Intima z kwasem hialuronowym.

Ten wpis jest w kategorii Kosmetyki, Pielegnacja ciała, Pielęgnacja twarzy , tagi , , , , , , . Bezpośredni link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>