Suchy szampon Gosh Proffesional

Gosh - Proffesional - Szampon do włosów do stosowania na sucho

Czyste, lśniące i świeżo wyglądające włosy są podstawą dobrego samopoczucia większości z nas. Nie inaczej jest i ze mną. Jakiś czas temu pisałam o masce z błotem karnalitowym Bingo-Spa hamującej przetłuszczanie się włosów. Maska ta trochę pomaga, ale i tak muszę być włosy co 2-3 dni. Szampon do włosów do stosowania na sucho Gosh z serii Proffesional stanowi dla mnie  pomoc w awaryjnych sytuacjach typu zaspanie lub nagła konieczność wyjścia, zwłaszcza od czasu kiedy zrobiło się zimno i trudno jest wyjść z domu z wilgotnymi włosami. Jak pisze producent, szampon przeznaczony jest do stosowania pomiędzy myciami do włosów nieświeżych i matowych. Szampon zawiera puder mający za zadanie wchłonąć nadmiar sebum i innych zanieczyszczeń. Samo zastosowanie szamponu jest proste – należy spryskać nim włosy z odległości ok. 30 cm, następnie lekko wmasować i wyczesać proszek grzebieniem. Puder ten jest łatwy do wyczesania i przynajmniej na moich włosach w kolorze ciemny blond nie pozostawia białego pyłku. Po użyciu suchego szamponu włosy są faktycznie odświeżone – znika efekt przetłuszczenia, powraca lekkość i świeżość w dotyku. Jedyne czego mi brakuje to przyjemne uczucie pełnej czystości skóry głowy jakie daje mi tylko umycie zwyczajnym szamponem.  Jednak wizualnie włosy wyglądają naprawdę świeżo, efekt ten przy dość mocno przetłuszczających się włosach utrzymuje się kilkanaście godzin. Dla mnie jest on w zupełności wystarczający – mogę wyjść z domu na cały dzień i czuć się dobrze. Jeśli chodzi o wydajność to jest w porządku, choć mogłaby być trochę lepsza. W moim przypadku szampon Gosh przy stosowaniu raz w tygodniu wystarcza na trzy miesiące.

Nie wiem, czy jest do dobra podstawa codziennej pielęgnacji, ponieważ obawiam się, że proszek, z którego składa się szampon może zatykać pory i przy zbyt częstym stosowaniu źle wpływać na kondycję włosów. Stanowi jednak z pewnością doskonałą pomoc w nagłych sytuacjach, kiedy nie ma czasu lub możliwości umycia włosów pozwalając odświeżyć je na kilkanaście godzin. Myślę, suchy szampon Gosh może też być dobrym rozwiązaniem dla osób mających problem z ułożeniem długich włosów np. w kok lub podobne upięcie zaraz po umyciu, kiedy te są zbyt sypkie i lekkie. Jest to też na pewno jakieś rozwiązanie jeśli nasze włosy są tłuste u nasady, ale suche na końcach – wtedy możemy od czasu do czasu pozwolić im odpocząć od częstego mycia i jednocześnie wyglądać dobrze.

 

Ten wpis jest w kategorii Ciekawostki, Kosmetyki, Pielęgnacja włosów, Recenzje, Stylizacja włosów , tagi , , , , . Bezpośredni link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>